Dingo, un labrador de 3 ani, cantarind 40 de kilograme arata jalnic, cand stapanul sau, vanator, la adus la clinica veterinara din regiunea Salzkammergut, a declarat unui ziar local veterinarul Karl Hofbauer. "Cainele avea gaze intestinale, diaree si vomita mult", a mai spus veterinarul. "Cand l-am ridicat pe masa de consultatie mirosea ca o distilerie. Testele au aratat ca patrupedul avea un continut de alcool in sange de 1,6 mg/100 ml. Insa aceasta alcoolemie nu s-a datorat faptului ca Dingo bause prea mult. Cainele, flamand fiind, a furat din bucatarie si devorat jumatate de kilogram de drojdie proaspata. Alcoolul s-a format in stomacul cainelui in urma procesului de fermentatie imbatand bietul patruped. "Oamenii rau intentionati spun ca noi vanatorii suntem deseori beti, in cazul meu acest lucru se aplica cainelui", a glumit proprietarul. |
miercuri, 26 ianuarie 2011
Un caine, internat in spital pentru alcoolemie ridicata
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu